wtorek, 26 maja 2015

Nadganiam robótkiWitajcie
Przygotowania do SAL idą pełną parą. Bardzo dużo chętnych osób się zgłosiło do zabawy, więc będzie na co popatrzeć. W ostatnich dniach przed Sal chciałam podciągnąć z robotą i wreszcie skończyłam obrazek wyszywany koralikami. Po ciężkich bojach w końcu znalazłam sposób aby mi się materiał tak nie ściągał. Zawsze na koniec linijki robię mocującą pętelkę. Nić się dzięki temu nie przesuwa i nie ściąga.Udało mi się też skończyć kolejną stronę w moim Tryptyku z Faraonem z HEAD. od czerwca będzie miał konkurencję. Ciekawe jak mi wyjdzie wyszywanie dwóch kolosów?
Na koniec chciałam wszystkich zaprosić do miejscowości Prudnik w województwie Opolskim. W dniach 5-7,06,2015 będzie się tam jak już co roku odbywać bardzo fajna impreza Wystawa rzemiosła artystycznego i twórczości ludowej.

15 komentarzy:

 1. Cudna koralikowa praca, wiem jak niełatwo pracować z podmalowanym tłem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mimo, że ciężko jest opanować nie ściąganie materiału, to haft koralikowy jest efektywny. Na pewno ponownie do niego sięgnę.

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Na pewno duże ukłony należą się projektantowi tego wzoru. Jestem bardzo zadowolona z wyników mojej dotychczasowej pracy. Obrazek wychodzi ślicznie :)

   Usuń
 3. Czy mogę prosić o podanie nazwy sklepu skąd zamawiałaś tą cudną mozaikę? Pozdrawiam Iza

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie ci wyszły te koraliki. Moje leżą i kwiczą....
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje też dość długo przeleżały nie skończone. Jednak na wiosnę postanowiłam pokończyć zaległe robótki :)

   Usuń
 5. Nie masz tagów pod postem (etykiet), a ja jestem nowa na Twoim blogu. Gdzie mogę poczytać więcej o tym tryptyki HAED?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mimo tego, że bloga mam prawie od roku to dalej jest on dla mnie czarną magią. Nie zabij za pytanie, ale co to jest "tag" ?

   Usuń
  2. etykiety, które wstawiasz pisząc notkę, to jest po prawej stronie od okna z postem. U ciebie widzę tylko jedną etykietę pod tą notką "haft". No, ale haftujesz sporo innych rzeczy.

   Usuń
  3. Mam nadzieję, że po zmianie jest lepiej opisany blog :) Wszystkie uwagi są mile widziane :)

   Usuń
 6. czy rozpoczęcie SALu będzie jakoś szczególnie odtrąbione czy każda po cichu sobie zaczyna i pokazuje postępy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Asiu jestem po trzech dniach targów rękodzielniczych. Padam na twarz :) do 10-ego robię sobie chwilę wolną. potem mam zamiar w wielkim hukiem otworzyć SAL

   Usuń