poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Tryptyk egipski – odsłona VIWitajcie 
Miało być na koniec lipca, ale z małym poślizgiem jest na 2 sierpnia.
Po roku, bo od 13,08,2014 do niedzieli trwało wyszywanie pierwszego okna z Tryptyk Egipski. Jestem z siebie bardzo dumna. A najważniejsze, że dalej mam chęć go wyszywać.  Choć teraz czas dzielę między nim, a SALem to mam nadzieję, że w następnym roku będę mogła się pochwalić kolejnym dużym sukcesem. Na środkową część przeznaczam około 2 lata, więc trochę potrwa zanim całość wam pokarzę.
 A to moja piękna kotka Luna, która uwielbia być fotografowana

W tak zwanym między czasie męczę firanką z Sal, ale o niej opowiem wam następnym razem.

Jakiś czas temu na FB przewinął się temat magnesów przytrzymujących nici.  Dopiero w tedy zrozumiałam co to są za okrągłe (wyglądające jak guziki) ozdoby nałożone na kanwie w zdjęciach angielskich i amerykańskich hafciarek. Zaczęłam zgłębiać ten temat i tak oto tym sposobem mam swoje 2 pierwsze magnesy.Świetnie nadają się do igieł. Ja używam ich do przytrzymywania kartki papieru na kanwie naciągniętej na tamborku. Do tej pory wzór przypinałam szpilką, ale strasznie się od tego niszczył. Teraz ślicznie trzyma się kanwy i jak trzeba to szybko wyciągam spod magnesu wzór. Praktycznie i elegancko. Magnesy są bardzo silne więc wzór trzyma się bez problemu. Porównując magnesy szkolne, do tablic to niebo, a ziemia.

Ale się rozpisałam :)

7 komentarzy:

 1. Tryptyk już robi wrażenie. Kotka słodka:)
  Magnesy widzę pierwszy raz, ale wydają się fajnym rozwiązaniem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny haft! Przyglądam się takim magnesom od pewnego czasu :) Gdzie je kupowałaś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj. Magnesy kupiła moja znajoma na angielskim eBay.

   Usuń
 3. Zapytałam już na fb, ale zapytam jeszcze i tu - a skąd te magnesy? Mam co prawda zwykłe neodymowe, ale chcę ładne ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy możesz napisać coś więcej o tych magnesach? Jak je wykorzystujesz? Pierwszy raz widzę jak ktoś korzysta z magnesów przy hafcie i jestem ciekawa ich zastosowania. Czy można je przymocować do tamborka lub ramy?

  OdpowiedzUsuń
 5. Też poszukam informacji o tych magnesach. Mam nadzieję, że niedługo pojawią się w naszych sklepach :) Gratuluję ukończenia pierwszej części obrazu - jest świetny :)

  OdpowiedzUsuń